"DAO-TAO-FIT"
nowoczesny taoistyczny fitness

"Dao-Tao-Fit" to nowy system, który jest esencją Qigong (Chi Kung), Taiji (Tai Chi), starożytnych chińskich metod dbałości o zdrowie oraz współczesnego fitness.

"Dao-Tao-Fit" łączy ćwiczenia fizyczne z głęboką koncentracją umysłu oraz kontrolą oddechu.

"Dao-Tao-Fit" to płynny i łagodny ruch, który wzmacnia i harmonizuje energię wewnętrzną "Qi" ("Chi"). Bardzo dużą uwagę przykłada się do rozluźnienia całego ciała, spokojnego i głębokiego oddechu oraz wyciszenia wszelkich emocji. Systematyczny trening regeneruje siły, przynosi trwałą poprawę zdrowia, podnosi odporność organizmu i spowalnia procesy starzenia. Ćwiczenia uspokajają i pomagają walczyć ze stresem.

"Dao-Tao-Fit" jest podobny do górskiego strumienia. Występują w nim ruchy spokojne (yin) i dynamiczne (yang). Tak jak woda, która raz płynie leniwie i powoli, a innym razem gwałtownie spada w wodospadzie i z wielką siłą lawiruje między głazami. Tą harmonię przemian doskonale oddaje symbol taiji.

"Dao-Tao-Fit" zawiera ćwiczenia o różnym stopniu trudności. Zaczyna się od łagodnych i naturalnych ruchów, a kiedy siły witalne wzrosną i kondycja poprawi się, przechodzi się do bardziej ekspresyjnych zestawów, które intensywniej rozciągają i wzmacniają całe ciało.

"Dao-Tao-Fit" jest bezpieczny, bo nic nie wymusza się w nim na siłę. Uczestnicy treningów robią tylko to, co są w stanie naturalnie wykonać, starając się nie forsować nadmiernie organizmu. Powoli pokonują własne słabości. Podstawą jest tutaj wsłuchiwanie się w siebie i podążanie własną indywidualną drogą.

"Dao-Tao-Fit" to różne zestawy ćwiczeń w pozycji stojącej, siedzącej oraz leżącej. Dla zwiększenia efektu relaksacyjnego używana jest specjalnie dobrana muzyka.

"Dao-Tao-Fit" mogą ćwiczyć osoby w różnym wieku, niezależnie od stanu zdrowia. Ten system doskonale nadaje się do powrotu do dawnej aktywności fizycznej po przerwach spowodowanych okresem macierzyństwa, kontuzji lub dłuższej chorobie.

Twórcą "Dao-Tao-Fit" jest Tomasz Grycan, który od prawie 20 lat studiuje Taijiquan (Tai Chi Chuan) oraz taoistyczne systemy prozdrowotne.


| Powrót do strony głównej |