magazyn Świat Nei Jia
NR 35 (KWIECIEŃ 2004)
SPECJALNE JUBILEUSZOWE WYDANIE

Czasopisma sztuk walki

"BUDOJO"

Czasopismo "Budojo" pojawiło się na polskim rynku w 2003 r.
Poniżej wstęp z pierwszego numeru tego magazynu:

Drogi Czytelniku,
Oddajemy do Twoich rąk pierwszy egzemplarz nowego pisma, "Budojo". Jesteśmy głęboko przekonani, że będzie to słuszny wybór. Tak długo, jak w obszarze Waszych zainteresowań pozostaną miecz japoński i klasyczne szkoły sztuk walki, a także kultura i historia krajów Dalekiego Wschodu, będziemy "Wam służyć naszą wiedzą, radą i unikatowymi na polskim rynku wydawniczym zdjęciami, tekstami i materiałami multimedialnymi.
Nasza nazwa to zestawienie trzech znaków tłumaczonych jako miejsce ćwiczeń wojskowych, a zatem w przenośni i dosłownie "budojo" to miejsce doskonalenia wszelkich umiejętności wojennych.
Koncepcja czasopisma opiera się na przejrzystych założeniach. Dbamy o wysoki poziom merytoryczny, dlatego wśród naszych autorów znajdują się wyłącznie wybitni eksperci o uznanych nie tylko w Polsce kwalifikacjach. Wiele materiałów ma charakter źródłowy i w związku z tym pragniemy, by stały się one punkiem wyjścia do dalszych poszukiwań i dyskusji.
Czasopismo nasze jest kierowane do wyrafinowanego i wymagającego czytelnika, dlatego chcielibyśmy mieć stałe grono czytelników, którzy nie tylko będą nas czytać, ale również aktywnie wpływać na treść i kształt "Budojo". Dla naszych stałych subskrybentów planujemy wiele szczególnych dowodów przyjaźni w postaci niedostępnych inną drogą materiałów dodatkowych. Będą to filmy, książki, plakaty, czasem drobne upominki z Japonii.

REDAKCJA "BUDOJO"

Budojo nr 1   Budojo nr 2   Budojo nr 5

Więcej informacji na stronie:
www.budojo.pl
e-mail: budojo@bellona.pl

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.