Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 18 (CZERWIEC 2001)

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną stronę).

Spis treści:


WSTĘP

Serdecznie witam w czerwcowym wydaniu "Świata Nei Jia".

W internecie znajduje się coraz więcej polskojęzycznych stron poświęconych sztukom walki. To bardzo dobrze, że zaczęto w końcu powszechniej wykorzystywać to nowe medium przenoszenia informacji. Problem w tym, że strony te są rzadko aktualizowane, a przez to stają się źródłem dezinformacji. Podam mały przykład. Pół roku temu uległ zmianie adres mojego serwisu, dodano trzy litery "www" na jego początku. Niby nic, a jednak wszystkie odnośniki z innych serwisów przestały działać, nie kierują już do mnie. Od kilku miesięcy proszę o dokonanie poprawki, wysyłam listy do twórców stron, u których znalazłem ten błąd i nic. Ciągle wszystko jest po staremu. Niezorientowany internauta klikający na taki stary link, dowiaduje się, że strona Magazynu "Świat Nei Jia" nie istnieje, bo miejsca o takim adresie nie ma. I w rezultacie ktoś kto miał dobre intencje, znalazł moją stronę i umieścił do niej link u siebie, w chwili obecnej uniemożliwia dotarcie do niej. Przez te nieaktualne odnośniki, liczba odwiedzających mój serwis znacznie spadła. Zdaję sobie sprawę, że bardzo trudno jest nadążyć za zmianami w internecie, u mnie także pojawiają się nieaktualne linki, ale jeżeli ktoś przyśle mi e-mail z nowym adres, praktycznie od razu go uaktualniam.

Aby jakoś temu zaradzić i zdopingować webmasterów, powstała idea Webringu, który grupowałby ciekawe strony, stale aktualizowane. W polskim świecie sztuk walki wiele się dzieje. Coraz częściej przyjeżdżają wielcy mistrzowie, odbywają się ciekawe seminaria i pokazy. Dlatego bardzo ważne jest, aby i strony internetowe nadążały za tym wszystkim.

Namawiam do aktywnego spędzenia wakacji. Informacje o kilku ciekawych imprezach możecie znaleźć w dziale "Wydarzenia, seminaria". Szczególnie interesująco zapowiada się seminarium z shaolińskim mnichem - Shi Su Gang.

Pozdrawiam i życzę słonecznych wakacji, w których nabierzecie energii do dalszych intensywnych treningów.

Tomasz Grycan

P.S.
I jeszcze mała informacja, o konkursie, który organizuje Krzysztof Operacz:

"Jako administrator serwisu Warszawskiej szkoły Tai Chi - YMAA Warszawa ogłaszam konkurs fotograficzny pt. "Ćwiczymy na wakacjach". Zbliża się czas obozów, wyjazdów w plener i spotkań z ciekawymi ludźmi. Zawsze w czasie takich imprez powstaje dużo ciekawych zdjęć. Zapraszam do rywalizacji. Przewidywane są (niewielkie) nagrody. Premiowane będą zdjęcia które oddają "ducha" ćwiczeń a także ciekawe ujęcia całej otoczki towarzyszącej letnim wyjazdom. Termin przysyłania prac 30.09.2001. Więcej szczegółów na stronie www.ymaawarszawa.prv.pl. Zapraszam sponsorów. Kontakt: aprudy@free.of.pl"

P.S.2
Jeszcze raz prosze, przekażcie swoim znajomym aktualny adres (http://www.wudang.cis.com.pl) tego magazynu, aby bez problemu trafiał do wszystkich.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.