Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 20 (PAŹDZIERNIK 2001)

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną stronę).

Spis treści:

Powrót do strony głównej.


WSTĘP

Witam w październikowym wydaniu magazynu "Świat Nei Jia".
Odkąd powstał mój serwis poświęcony sztukom walki, stałym jego elementem jest dział "Ciekawe miejsca w internecie". Zebrałem tam dużą liczbę linków do polskich stron o tej tematyce. Staram się by było ich jak najwięcej, abyście mieli pełny dostęp do wszystkich informacji o tym co dzieje się w naszym kraju. Moje dzieło zaczyna być w dość pokrętny sposób doceniane. Coraz częściej buszując w polskim internecie, trafiam na klony swojej strony (często "żywcem" skopiowanej), ale praktycznie nigdzie nie ma wzmianki, skąd linki zostały wzięte, ani odnośnika do mojego serwisu. Jest to smutne, że tak często moja praca jest kradziona. A przecież tak łatwo jest dokleić kilka słów o źródle zaczerpniętych informacji.

We wrześniu po raz kolejny odwiedził Polskę mistrz Chen Ying Jun, syn Wielkiego Mistrza Chen Xiao Wanga (spadkobiercy stylu Chen). Relację z prowadzonych przez niego seminariów można przeczytać w magazynie. Osoby zainteresowane ćwiczeniem Taijiquan u "źródła", zachęcam do częstego odwiedzania internetowego serwisu "World Chen Taiji Association - Poland" (www.chentaiji.pl), gdzie można znaleźć najbardziej aktualne informacje o różnego rodzaju imprezach (seminariach, obozach itp.) związanych z tym stylem.

Dla każdego wojownika, niezależnie od praktykowanego stylu, tekst "Hagakure" jest nieoceniony. Uważam, że każdy powinien się z nim zapoznać. W tym numerze magazynu znajdują się obszerne fragmenty tego dzieła. Gorąco zachęcam do jego lektury.

Tomasz Grycan

P.S.
Robert Rosłoń (ronin@brebank.com.pl) stworzył ciekawy "Rankingu instruktorów" (http://www.ntj.hg.pl/instruktor/). Myślę, że pomysł wart jest rozpropagowania. Oto fragment listu jaki od niego otrzymałem:

"(...) Może ta strona będzie krokiem na drodze oddzielenia ziarna od plew domorosłych instruktorów Sztuk Walki.
Zasada jest prosta. Kogoś kogo uważasz za sensownego trenera, głosujesz na niego, jeśli jego nazwisko już jest, jeśli nie, zgłaszasz jego nazwisko.
Ilość zgłoszonych nazwisk jest dowolna.
Jeśli masz jakieś nazwiska, które uważasz za warte polecenia to napisz, albo zagłosuj na te które już są.
Każdy głos jest liczony i decyduje o miejscu w rankingu trenerów. Nie jest istotny system jakiego naucza dana osoba. Ważne jest tylko aby uczyła ona na stałe na terenie Polski."

P.S.2
Internetowy serwis "Gdyńskiej Szkoły Shaolin Kung Fu" można obecnie oglądać pod dwoma adresami www.luohan.hg.pl oraz www.luohan.nets.pl .

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.