magazyn Świat Nei Jia
NR 35 (KWIECIEŃ 2004)
SPECJALNE JUBILEUSZOWE WYDANIE

NOWOŚCI WYDAWNICZE

okładka książki

"Miecz Taiji. Klasyczny Styl Yang"
Dr Yang Jwing-Ming

Zrób następny krok w Taiji!

Poza sekwencją solo, formami Qigong i Pchającymi Dłońmi, Taiji zawiera niezwykle piękną i skuteczną formę miecza. Trening z mieczem wznosi sztukę na wyższy poziom, rozciąga energię Qi i pogłębia koncentrację. Oprócz tego daje wiele satysfakcji pochodzącej z wykonywania eleganckich i pełnych gracji ruchów.

Miecz od wieków fascynował pokolenia wojowników, rycerzy i ludzi nie związanych bezpośrednio z wojskowym rzemiosłem. W starożytnych Chinach noszenie miecza było oznaką wysokiego statusu społecznego. Niniejszy przewodnik omawia historię miecza i teoretyczne wskazówki na temat treningu. Oprócz szczegółowego opisu pełnej sekwencji miecza Taiji oraz specjalnie pod tym kątem opracowanego zestawu ćwiczeń Oigong, zawiera również opis bojowych zastosowań i niezwykle rzadko nauczane formy walki.

  • Wzmocnij i zrelaksuj ciało
  • Wycisz i skoncentruj umysł
  • Popraw swoją równowagę
  • Rozwiń głębokie oddychanie Taiji
  • Naucz się pełnej formy i zestawu Oigong miecza Taiji

Wszystko dzięki ponad 400 fotografiom i szczegółowym opisom oraz towarzyszącej książce kasecie wideo Miecz Taiji, Klasyczny Styl Yang dostępnej w sprzedaży wysyłkowej Wydawnictwa YMAA.

Yang Jwing-Ming

Dr Yang, Jwing-Ming jest znanym pisarzem i nauczycielem chińskich sztuk walki i Qigong. Urodził się na Tawanie, ma ponad trzydzieści siedem lat doświadczeń w nauczaniu Taijiąuan i Qigong. Dr Yang mieszka w Lexington w stanie Massachusetts.

Wydawnictwo YMAA
Yang's Martial Arts Association (YMAA):
www.ymaa.net
sklep@ymaa.net

(Informacje z okładki książki.)

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.