magazyn Świat Nei Jiamagazyn Świat Nei Jia

NR 50 (GRUDZIEŃ 2013)

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KEISATSU JIU JITSU - ZWIERZYNIEC 28-29.09.2013
Ryszard Jóźwiak IKVCS

www.kemvocombat.pl

Nowy sezon (2013/2014) dotyczący szkoleń rozpoczęliśmy od bardzo ciekawego meetingu, który zorganizował mistrz i szef szkoły Keisatsu Jitsu - Jacek Chęciński - 8 dan. Miejsce, Zwierzyniec koło Szczebrzeszyna. Termin - 28 - 29.09.2013 r. Nasza skromna ekipa(*) składała się z kadry instruktorskiej z Węgorzewa, Ełku, Giżycka i Warszawy.

Mistrz Tomasz Marszałek (5 dang) - przedstawiciel Światowej Federacji Viet Tai Chi, mistrz Viet Vo Dao i Vovinam, dwukrotny mistrz Europy Vovinam w walce (Warszawa).
Mistrz Dariusz Kasprzyk (3 dan) Kempo Tai Jutsu, wiceprezes Polskiej Federacji KTJ (Wegorzewo).
Mistrz Andrzej Wysocki (3 Dan) Kempo Tai Jutsu, (2 dang) Viet Vo Dao (Wegorzewo).
Mistrz Marek Piotrowski (1 dang) Vovinam VVD, Prezes Polskiej Federacji Vovinam VVD (Giżycko).
Instruktor Monika Korzeniewska (Dai Den) Viet Vo Dao (Warszawa).
Instruktor Anna Wolska, Viet Tai Chi, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia VTC (Ełk),
oraz Trener Ryszard Jóźwiak, który tym razem reprezentował KTJ.

Organizator mistrz Jacek Chęciński zaprosił na staż wielu mistrzów z Polski, m.in.:
Mistrza Krzysztofa Radziejowskiego - 5 dan Keisatsu Jiu Jitsu oraz 3 dan Modern Combat IMCF(Częstochowa),
Mistrza Andrzeja Kozyrę - 4 dan Goshin Jiu Jitsu (Lublin), Szef szkoły Tsubame w Lublinie,
Mistrzynię Agnieszkę Kozyrę - 3 dan,
Instruktorzy Przemysław Piwowarski, Adam Słoniewski, Bartosz Kosiek (Karate Kyokushin) z Fight Club Sanok,
Instruktor Adam Ponachajba Tang Soo Do - Przemyśl,
Instruktor Mieczysław Syroka Polska Akademia Ju-Jitsu - Lublin,
Instruktor Marcin Dziedzic Kempo Tai Jutsu Chełm,
Instruktorzy Piotr Stefański, Marcin Bizior, Marcin Stefański - Bushido Szczebrzeszyn.

Organizator podzielił uczestników stażu na dwie grupy - juniorów i seniorów. W sobotę nasz meeting składał się z 2 bloków - pierwszy trwający 4 godziny, drugi 3 godzinny. Każdy z prowadzących miał godzinę czasu na przedstawienie swoich technik. Na początku pozwolę sobie opisać co zaprezentowali przedstawiciele IKVCS.

Ryszard Jóźwiak - zaprezentował ogólna koncepcję samoobrony w KTJ zarówno w stójce jak i parterze. Następnie pokazał techniki yawary wg. systemu Jukado, który jest rozwijany w KTJ.

Tomasz Marszałek miał bardzo trudne zadanie polegające na prowadzeniu Viet Tai Chi z dziecmi. Z pozoru wolne i "nudne" ćwiczenia, odpowiednio przekazane zainteresowały młodych adeptów Jiu Jitsu. To już tajemnica warsztatu Tomka, w jaki sposób potrafi VTC zainteresować każde środowisko. Pracując ze starszą grupą pokazał całe bogactwo sztuki mistrza Phan Hoang. W prowadzeniu zajęć dzielnie asystowały mu Ania Wolska i Monika Korzeniewska.

Dariusz Kasprzyk i Andrzej Wysocki, eksperci z Węgorzewa pokazali zaawansowane techniki KTJ w aspekcie walki wręcz (combat). Obaj są pracownikami służb mundurowych, a wiec dla nich długoletnich praktyków była to codzienna praca.

Krzysztof Radziejowski mistrz Jiu Jitsu oraz Combat z Częstochowy na początku stażu prowadził zajęcia z dziećmi. Było to klasyczne Jiu Jitsu z technikami przeznaczonymi dla najmłodszych adeptów. Dla grupy seniorów przygotował elementy typu Combat, które naucza w swojej szkole.

Andrzej Kozyra, mistrz Goshin Jitsu z Lublina, podobnie jak Krzysztof przekazywał swoja wiedzę z zakresu szkoły Goshin Jitsu najmłodszym adeptom, a starszym zaawansowane techniki w oparciu o system mistrza K. Kondratowicza twórcy szkoły Goshin Jitsu.

Anna Wolska, instruktorka Viet Tai Chi pokazała VTC w różnych wariantach. Jako choreograf z zawodu w ciekawy sposób przedstawiła interpretacje różnych ćwiczeń oddechowych od klasycznego wykonania po prawie baletowe układy.

Marek Piotrowski, instruktor Vovinam VVD przedstawił podstawowe elementy tej wietnamskiej szkoły w samoobronie. Tak wiec ćwiczący mogli zobaczyć podobieństwa i różnice w japońskich i wietnamskich sztukach walki.

Nasz gospodarz, mistrz Jacek Chęciński specjalizuje się w systemie Jiu Jitsu dla służb mundurowych. Był wieloletnim pracownikiem tych służb, trenerem walki wręcz. Uczestnikom stażu zaprezentował obrony przed pistoletem. W mistrzowski sposób udowodnił, że można bezpiecznie obronić się przed zagrożeniem bronią palną, jeżeli napastnik będzie nas szantażował ze zbyt bliskiej odległości. Również ciekawe były techniki obrony przed nożem i pałką.

Oddzielne podziękowanie należy się Pani Iwonie, żonie Jacka - dziękujemy za prawdziwie słowiańskie przyjęcie.


Ryszard Jóźwiak w trakcie treningu samoobrony.


Tomasz Marszałek prezentuje techniki Khi Cong.Pokazy grupy dziecięcej, wychowanków Jacka Chęcińskiego wzbudziły szczery podziw "starej" kadry trenerskiej.

Trener Ryszard Jóźwiak IKVCS


*/ - Nasi trenerzy są przedstawicielami International Kem Vo Combat System - ruchu skupiającego w sobie Związek Sportowy Viet Vo Dao, Polska Federację Vovinam VVD, Polską Federację Kempo Tai jutsu, Stowarzyszenie Viet Tai Chi, Stowarzyszenie Kem Vo Combat. Trener Ryszard Jóźwiak IKVCS

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej